Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008

Forum dla wybierających się na WYD08


#1 2007-10-24 23:45:09

padre

Moderator

Zarejestrowany: 2007-10-24
Posty: 24
Punktów :   

kolejne spotkanie

W niedzielę 13 stycznia odbyło sie kolejne spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Sydney.Nastepne odbędzie się 10 lutego 2008 - tradycyjnie o godz. 19.00 w Oratorium parafii pw. Opatrzności Bożej.
Zapraszam przede wszystkim tych, którzy będą milei dokumenty na wizę Australijską. ks. Robert

Offline

 

#2 2008-02-04 08:54:49

Amber

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: kolejne spotkanie

W odniesieniu do poprzedniego spotkania i przekazanych nam informacji mam pewne przemyślenia, którymi chciałbym podzielić się z czytelnikami forum.
Dotyczą one WYŁĄCZNIE zakresu naszej pielgrzymki organizowanego przez biuro podróży, – czyli przelot i wycieczka.

1.    Kwestia umowy zawartej między biurem podróży, a uczestnikiem (oraz w naszym przypadku z koordynatorem naszej grupy – nasz Ksiądz Robert). Nie rozumiem tutaj jednej rzeczy. Do dnia 15.9.2007 musieliśmy wpłacić zaliczkę w wysokości 1500 PLN na poczet biura podróży – była to zaliczka na rezerwację wycieczki oraz przelotów. Wpłacenie zaliczki jest jednoznaczne z akceptacją warunków umowy. Czy biuro wzięło od nas uczestników zaliczkę, a nie została spisana żadna umowa przedwstępna?? Dlaczego w takim razie do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy od biura chociażby programu imprezy z rozpisanymi kosztami, (co w chodzi w zakres oferowanych usług – posiłki, noclegi, przejazdy, transfery, ubezpieczenia – itd.)?
PROPONUJĘ, ABY NA KOLEJNYM SPOTKANIU DAĆ DO WGLĄDU UCZESTNIKOM UMOWĘ Z BIUREM PODRÓŻY, KTÓRE ORGANIZUJE PRZELOTY I CZĘŚĆ TURYSTYCZNĄ. MYŚLĘ, ŻE UCZESTNICY MAJĄ PRAWO WIEDZIEĆ CO SIĘ STAŁO I NA CO ZOSTAŁA PRZEZNACZONA WPŁACONA WE WRZEŚNIU ZALICZKA.

2.    Kwestia programu turystycznego organizowanego przez biuro podróży. Ksiądz Robert poinformował nas o zmianie programu turystycznego. Nie mogę zrozumieć tego – nastąpiła zmiana – pominięto jeden z punktów programu – wizyta w Ayers Rock, a cena wyjazdu się nie zmieniła??
PROPONUJĘ, ABY NA KOLEJNYM SPOTKANIU DAĆ DO WGLĄDU UCZESTNIKOM OFICJALNY PROGRAM TURYSTYCZNY CZEŚĆI ORGANIZOWANEJ PRZEZ BIURO PODRÓŻY ORAZ PISEMNĄ INFORMACJĘ BIURA O ZMIANIE KOSZTÓW.

3.    Kwestia biletów lotniczych. Z informacji przekazywanych przez Księdza Roberta  wynikało, że wpłata zaliczki we wrześniu była warunkiem dokonania przez biuro podróży rezerwacji wstępnej (co prawda nie potwierdzonej, w myśl przepisów o rez. biletów lotniczych). Podczas jednego z kolejnych spotkań przekazano uczestnikom informację, że bilety są nadal w stanie rezerwacji i przeloty będą na trasie Poznań – Hongkong z główną przesiadką w Londynie lub Paryżu. Na następnym spotkaniu informacja była już inna – że nie jest wiadome miejsce wylotu dla naszej grupy. Jest dla mnie sprawą niezrozumiałą fakt, że biuro podróży bez podania przyczyny NAGLE ZMIENIA naszą rezerwację wstępną – podaje ciągle inne informacje – A może nasze bilety w ogóle nie zostały wstępnie zarezerwowane???
POZA TYM DOKONUJĄC REZERWACJI WSTĘPNEJ BIURO PODRÓŻY MA OBOWIĄZEK PODANIA PASAŻEROM DO, KIEDY MUSZĄ WYKUPIĆ BILET, ABY CENA I WARUNKI PRZEWOZU NIE ZMIENIŁY SIĘ.
W przypadku naszej grupy – informacji takiej nam nie przekazano, a jedynie podano wyższą cenę biletu na tańszą trasę ( gdyż wylot z Poznania przez warszawę to kwestia ok. 200 PLN).
MYŚLE, ŻE NA KOLEJNYM SPOTKANIU UCZESTNICY POWINNI MIEĆ MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA KWITU POTWIERDZENIA REZERWACJI, TRASY PRZELOTÓW, CENY PRZELOTÓW, JAK RÓWNIEŻ SAMYCH BILETÓW, KTÓRE WEDŁUG INFORMACJI NA OSTATNIM SPOTKANIU POWINNY BYĆ JUŻ NASZE (PO WPŁACIE 7000 PLN).

I nieprawdziwa jest informacja, że my uczestnicy nie będziemy mieć biletów. Każdy pasażer zgodnie z konwencjami międzynarodowymi (bez względu na to, czy podróżuje indywidualnie czy w grupie) MUSI posiadać imienny bilet. Oczywiście może być on papierowy lub elektroniczny – ztw. ETIX, ale musi go mieć. Jeżeli nasze bilety będą elektroniczne (proszę o przygotowanie biura podróży o wydruk rezerwacyjny.

Offline

 

#3 2008-02-05 13:33:22

marek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: kolejne spotkanie

Bardzo się cieszę że zadano tyle pytań co do wyjazdu (AMBER) , ale wątpliwości jet oczywiście jeszce więcej:
1. Co w przypadku rezygnacji z wyjazdu -podobno nie będzie zwrotu kosztów(20%)?
    Czy w związku z tym jest możliwe ubezpieczenie od rezygnacji z przyczyn losowych? Trudno to będzie zrobić indywidualnie ponieważ nie mamy żadnych danych(biletu,umowy,potwierdzenia zapłaty..) ,

2.   Na pewno wielu z uczestników posiada indywidualne rabaty na przeloty , lub przywileje wynikające chociażby przy zapłacie kartą (ubezpieczenie , promocyjne taryfy itp.)jednak nie można z nich skożystać. W zamian są zapewne korzyści wynikające z jednorazowego zakupu imprezy dla dużej grupy-(chociaż po ostatnim spotkaniu mam wrażenie, że warunki dyktuje ,a wręcz zmienia, sprzedający, a nie kupujący) . Co zaoferowano nam?

3. Co do wylotu z Warszawy- jest to napewno duże utrudnienie i kolejne podniesienie kosztów- jakiś czas temu poruszono na forum możliwość wylotu z Berlina- podobno taniej, a na pewno wygodniej i bliżej niż z Warszawy.

4. Każdy uczestnik na pewno chciałby usłyszeć kwotę jaką musi przeznaczyć na wyjazd. Oczywiście przy braku możliwości rezygnacji z imprezy jeśli ktoś wpłacił już 7000 to zapewne wplaci reszte kwoty, ale należałoby powiedzieć uczestnikom ILE?Trudno się oprzeć wrażeniu, że ktoś trzyma nas w garści(biuro podróży?Jakie?).

5. Jeżeli po 6 miesiącach przygotowań jest tyle niedomówień to nasuwa się pytanie czy ogrom zadań do wykonania nie przerósł możliwiści jednej osoby? Może trzeba się gdzieś zwrócić o pomoc?

6. Oczywiście najważniejszym celem wyjazdu jest udział w ŚDM , ale być w Australii i nie zobaczyć Ayers Rock....Szkoda. Może da się coś jeszcze z tym zrobić?!

7. PROGRAM WYJAZDU- myślę, że przy tak długim wyjeździe brak szczegółowego programu  to sprawa niedopuszczalna. Może ktoś ma taki program?

Mam nadzieję że na kolejnym sptkaniu będą tylko dobre wiadomości i wszystkie niejasności zostaną wyjaśnione , jednocześnie zachęcam do przedstawiania swoich wątpliwości? Może ktoś ma jakieś informacje które odpowiadają na moje pytania?
Może ksiądz Robert wyjaśni pewne sprawy na forum, na pewno ułatwi to nam wszystkim przygotowania do wyjazdu.

Ostatnio edytowany przez marek (2008-02-05 13:38:38)

Offline

 

#4 2008-02-07 13:01:20

eldorado142

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-07
Posty: 9
Punktów :   

Re: kolejne spotkanie

ja mam tylko jedna propozycję:
na ostatnim spotkaniu dowiedzieliśmy sie ze Aiers Rock odpada z powodu zbyt duzych kosztow. nasz pakiet na zwiedzanie i wycieczki wynosi 1000zl. czesc osob chcialo wiec z powrotem pieniadze przeznaczone na na ten wypad do aborygenow. jednak ja uwazam ze powinnismy w zamian za to pomyslec nad jakims innym miejscem, oczywiscie jesli Aiers Rock naprawde okaze sie dla nas nieosiagalne. australia to duzy kraj/kontynent i do wybory tez duzo:) moze na tasmanie pojedziemy?? hehe (zart)

Ostatnio edytowany przez eldorado142 (2008-02-07 13:11:57)

Offline

 

#5 2008-02-08 12:45:39

marek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: kolejne spotkanie

Na stronie http://www.sydney2008.pl/?page=1&cat=2&id=65 pojawiła się informacja o konieczności dołanczania do wniosku wizowego zaśwadczenia od biskupa. Cz w związku z tym trzeba będzie uzupełnić złożone już wnioski ?Czy nas to nie dotyczy? Czy ktoś z naszej grupy otrzymał już wizę? Jeśli nie to czy właśnie brak tego pisma ma wpływ na tak długi czas oczekiwania na wizę? Sprawa jest o tyle poważna że wydłuża się czas przetrzymywania przez ambasadę naszych paszportów. Może moje informacje są nieprawdziwe, jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to proszę o odpowiedź na forum. Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2008-02-08 13:52:15

kataline

Nowy użytkownik

3306717
Zarejestrowany: 2008-02-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: kolejne spotkanie

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jestem również za tym, aby na najbliższym spotkaniu powyższe tematy zostały wyjaśnione

Mam nadzieję, że otrzymamy szczegółowy program wyjazdu - rzeczywiście po wpłaceniu tylu pieniędzy należy się to nam uczestnikom :-)

Pozdrawiam:

Inga

Offline

 

#7 2008-04-13 09:49:27

padre

Moderator

Zarejestrowany: 2007-10-24
Posty: 24
Punktów :   

Re: kolejne spotkanie

KOLEJNE SPOTKANIE W NIEDZIELĘ 27 KWIETNIA O GODZ. 19.00 TRADYCYJNIE W PARAFII PW. OPATRZNOŚCI BOŻEJ NA OS. B. CHROBREGO. PROSZĘ O OBECNOŚĆ, PONIEWAŻ POTEM JEST MNÓSTWO NIEDOMÓWIEŃ I WĄTPLIWOŚCI.
POZDRAWIAM KS. ROBERT

b]OSTATNIE JUŻ SPOTKANIE PRZED WYLOTEM ODBĘDZIE SIĘ TRADYCYJNIE W NIEDZIELĘ 22 CZERWCA O GODZ. 19.00.[/b] w związku z tym że będize mnóstwo spraw do omówienia prosze nastwaić się na długie spotkanie, ale nareszczie wszystko jest już jasne. Prosze śledzić forum będę w miarę czasu wpisywał nowe informacje pod nowymi postami dla ułatwienia.
pozdrawiam ks. Robert

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutokllub.pun.pl www.simpsons.pun.pl www.t2.pun.pl www.patnw.pun.pl www.wytypuj.pun.pl