Światowe Dni Młodzieży Sydney 2008

Forum dla wybierających się na WYD08


#1 2008-04-16 18:03:54

eldorado142

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-07
Posty: 9
Punktów :   

co zabrać ze sobą?

hmmm kilka wydaje mi się istotnych propozycji:

> kurtka przeciwdeszczowa
> koc termiczny
> leki (typu aspiryna, wit.C i takie tam inne
> jakaś bluza czy coś w ten deseń
> pompowana poduszka (przyda się do siedzenia na polu!, gdzie odbywać się będą główne obchody ŚDM)
> mini radio (?) - w Kolonii się przydało
> cienki śpiworek / koc / pled > podejrzewam że noce będą zimne na polu
> mała latarka (w nocy ciężko sie poruszać po nieoświetlonym polu - zakładam, że tak będzie)
moim zdaniem na czas, który spędzimy pod chmurką trzeba ię przygotować jak na obóz przetrwania więc sami zdecydujcie co się Wam wtedy przyda i może napiszcie na jakie macie jeszcze pomysły na najpotrzebniejsze rzeczy do zabrania?
przypominam że suszarki do włosów czy wałki na pewno (NIE)przydadzą się na polu hehe

Offline

 

#2 2008-06-15 17:46:13

kwolana

Użytkownik

2942402
Call me!
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-15
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: co zabrać ze sobą?

przy pakowaniu jedynym ogranicznikiem będzie chyba waga bagażu.

i tu mam pytanie - ile może ważyć nasza walizka? i ile kosztuje dopłata za każdy kg nadbagażu?
prosiłbym o podanie dokładnych, sprawdzonych informacji o kosztach nadbagażu, ponieważ to co udało mi się znaleźć na różnych stronach ma olbrzymią rozpiętość - od 8 euro do nawet 70 euro (gdzieś tak właśnie wyczytałem !! ) za 1 kg ponad 20 kg.

Ostatnio edytowany przez kwolana (2008-06-15 18:33:45)

Offline

 

#3 2008-06-15 18:42:03

kataline

Nowy użytkownik

3306717
Zarejestrowany: 2008-02-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: co zabrać ze sobą?

Wiesz Kwolana,

Ja niedawno leciałam do Paryża i walizkę zdawałam w Poznaniu i ważyła 22,5 kg i nic mi pani nie powiedziała... Ale wydaje mi się, że to zależy od dobrej woli osoby przy check-inie... Poza tym najbardziej pilnuje się tej wagi przy lotach tanimi liniami - bo tam chcą na tobie zawsze zarobić. My lecimy liniami full frills - czyli Lotem i Cathay-em, więc nie powinno być problemów :-) Mimo to - ja np będę się tak pakowała, aby waliza ważyła w granicach 20.00 kg. Trzeba tez pamiętać, aby w bagażu podręcznym nie mieć płynów o pojemności większej niż 100 ml i np statywu fotograficznego - bo to ci zabiorą przy prześwietleniu bagażu podręcznego :-) :-)

Ostatnio edytowany przez kataline (2008-06-15 18:46:26)

Offline

 

#4 2008-06-17 10:10:28

Doris

Nowy użytkownik

3782983
Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: co zabrać ze sobą?

ja z kolei jak wracałam z USA to moja walizka ważyła blisko 30kg i nic nie dopłacałam, ale może tak jest tylko w Air France.  z kolei w KLM można było mieć do 25 kg.  generalnie walizka powinna ważyć do 25kg!
http://www.lot.com/Portal/PL/aspx/Conte … t_com.aspx pod tym linkiem można znaleść jakieś info dotyczące bagażu w liniach LOTu.
właśnie, zatem wszyscy biorą walizki,a nie plecaki?

Offline

 

#5 2008-06-17 14:49:27

kwolana

Użytkownik

2942402
Call me!
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-15
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: co zabrać ze sobą?

no właśnie, walizka czy plecak? (jeśli chodzi o bagaż główny)

plecak:
+ tani (50-1000pln)
+ lekki (1-3 kg)
+ wygodny

- miękki, słabo chroni zawartość w warunkach lotniskowych
- może się łatwo otworzyć / rozerwać
- dużo pasków / klamer - mogą się pourywać, gdzieś wkręcić, a dalej porozrywać plecak

walizka (sztywna):
+ mocna, twarda, sztywna, pancerna, nieśmiertelna
+ tak łatwo sama się nie otworzy

- droga (100-1500pln)
- ciężka (4-7 kg)

itd... ja osobiście uważam, że plecaki są na wyjazdy w góry, do samolotu się nie nadają. nie raz widziałem oddzielnie kosmetyczkę, oddzielnie gacie, oddzielnie spodnie... a gdzieś dalej otwarty plecak. ale jak ktoś nie ma walizki to pewnie zniechęcą go ceny i waga ...

do tego dochodzi bagaż podręczny, który może ważyć gdzieś do 6-7 kg i nie może być za duży, bo musi się zmieścić w luku bagażowym nad siedzeniami. no i praktycznie za dużo w nim nie można mieć (płyny, pasty, żele raczej odpadają).

Ostatnio edytowany przez kwolana (2008-06-17 14:49:54)

Offline

 

#6 2008-06-17 19:14:19

kataline

Nowy użytkownik

3306717
Zarejestrowany: 2008-02-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: co zabrać ze sobą?

Odnośnie płynów - to możesz mieć - np. perfumy zakupione w Duty Free albo jakieś swoje np. kosmetki, ale należy mieć je w przezroczystym foliowym woreczku i ich pojemności NIE MOGĄ BYĆ WIĘKSZE niż 100 ml i nie mogą być w postaci AEROZOLI np dezodorant.  SĄ to informacje z mojego własnego doświadczenia :-) Tak jest przynajmniej w Locie i Lufthansie, więc pewnie również w Cathay'u- którym najprawdopodobniej polecimy większość tras.
Ja miałam ostatnio w bagażu podręcznym tonik i krem do twarzy w małych pudełeczkach i nie zabrali mi ani w Poznaniu, ani w Warszawie, ani w Paryżu. Zabrali mi natomiast statyw od aparatu (taki mały 15 cm - stanowił zagrożenie, a ostro zakończone spinki we włosach już nie) i małą wodę Żywiec.

Odnośnie bagażu - zabieram walizkę. Plecak mogą ci rozwalić  - tym bardziej że jak nadamy bagaż w Warszawie - to odbierzemy dopiero w Hongkongu - więc go trochę poprzerzucają z jednego do drugiego samolotu :-)

Offline

 

#7 2008-06-18 15:39:09

aronc

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: co zabrać ze sobą?

Zgadzam sie że duza ilość klamer i pasków może gdzies sie zahaczyć ale jesli się je pościąga i pozapina to powinno byc ok.
Ja z kolei widziałem porozwalane walizki... Które właśnie dlatego że sa sztywne poprostu pękały...
Odradzam przymocowywanie do plecaków dodatkowych rzeczy w postaci karimaty czy śpiworu (kiedyś straciłem w ten sposób śpiwór mimo iż mocowałem go z całych sił).
Moim zdaniem plecak ma przewagę w momencie docierania na pole gdzie będzie msza - no chyba że są tam równe chodniki i walizka ładnie da się ciągnąć. Jeśli nie-to proszę sobie wyobrazić dzwiganie jej w jednej ręce... (oczywiście problemu nie będzie jeśli będzie można gdzieś zostawić część rzeczy, ale jeśli nie??).

Czy ktos może wie jak się zapatrują na płyny do soczewek kontaktowych? Czy jeśli będę miał płyny (powyżej 100 ml) w głównym bagażu to nie będzie problemu?

Offline

 

#8 2008-06-18 16:36:39

nenya_wp

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: co zabrać ze sobą?

Co do płynów do soczewek, ja biorę najmniejszy, jaki dostałam (60ml) do bagażu podręcznego,a większy (120 ml) do głównego. 120 ml starczy na miesiąc, więc nie będę brać większego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.simpsons.pun.pl www.wtd.pun.pl www.wytypuj.pun.pl www.patnw.pun.pl www.t2.pun.pl